اهمیت تولید تختخواب هوشمند ضد زلزله

اهمیت تولید تختخواب هوشمند ضد زلزله

برای مقابله با زمین لرزه ، راهکارهای مختلفی مانند مقاوم سازی، آموزش همگانی مقابله با زمین لرزه و … وجود دارد. در ادامه به محدودیت های این راهکار ها اشاره می کنیم:

مقاوم سازی

مقاوم سازی نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی دارد و در کشوری که روی کمربند زلزله واقع شده و ۸۰ درصد بناهای آن در برابر زلزله مقاوم نیستند نمی تواند در کوتاه مدت عملی گردد و در حال حاضر بدون کمک دولت مردم ما نمی توانند به طور شخصی به مقاوم سازی بپردازند. از طرف دیگر، ما در کشوری زندگی می کنیم که از یک پیشینه تاریخی کهن برخوردار است و مقاوم سازی نیازمند تخریب این بافت تاریخی و کهن است و در حقیقت بناهای ارزشمند بسیاری در آن نهفته است.

آموزش همگانی مقابله با زمین لرزه

این راهکار زمانی کارایی دارد که زلزله در حالت بیداری افراد اتفاق بیفتد تا بتوانند از آموخته هایشان استفاده کنند و اگر مانند زمین لرزه بم در هنگام خواب افراد اتفاق بیفتد این آموخته ها هیچگونه اثربخشی در نجات نخواهند داشت.

راهکار ما

راهکار ما ، تختخواب هوشمند ضد زلزله است. این تختخواب علاوه بر زیبایی بخشیدن به محیط خانه می تواند محدودیت های دو راهکار فوق را پوشش دهد و سقفی مطمئن در برابر ریزش آوار در هنگام زمین لرزه ایجاد کند و مزیت آن این است که زلزله در هر زمانی اتفاق بیفتد حتی در حالت خواب و استراحت نجات دهنده جان انسان ها خواهد بود.

بررسی شواهد مربوط به زمین لرزه ها نشان می دهد، افرادی که در زیر آوار مدفون شده اند و از بین رفته اند بر اثر ضربه مستقیم آوار یا بر اثر تحت فشار قرار گرفتن زیر آوار جان خود را از دست داده اند و بارها شاهد این مورد بوده ایم که یک میز کوچک یا یک چهارچوب درب و یا مواردی از این قبیل باعث نجات بوده است بنابراین تختخواب هوشمند، با داشتن سازه ای بسیار مقاوم در برابر آوار، می تواند با ضریب ایمنی بالا نجات دهنده جان انسان ها باشد.

از آنجا که با از دست دادن هر نفر از نظر اقتصادی، اجتماعی و روانی بار منفی بزرگی بر دوش دولت می افتد و متحمل هزینه های متعدد دیگری می گردد. لذا این طرح می تواند به عنوان یک طرح پیشگیرانه دارای اهمیت زیادی برای جامعه باشد و علاوه بر آن، بدون شک جزو افتخارات تولید ایرانی بوده و اشتغال زایی فراوانی به دنبال دارد.

همچنین می توانید مطالعه کنید:

نمونه محصولات تختخواب هوشمند ضد زلزله:

همچنین می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

اشتراک گذاری این صفحه:

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در google
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در skype
اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در print