بررسی انواع امواج زلزله و دقت تخت هوشمند

بررسی انواع امواج زلزله و دقت تخت هوشمند در تشخیص امواج زلزله

در زمان وقوع زلزله، امواج مختلفی با ویژگی های متفاوت در داخل یا سطح زمین به وجود می آیند که در ادامه انواع آن را بررسی می کنیم.

امواج زلزله، به چهار دسته اولیه (P)، ثانویه (S)، لاو (LOVE) و ریلی (LR) تقسیم می شوند که در اینجا با توجه به ضرورت موضوع مقاله، تنها دو نوع اولیه و ثانویه را مختصرا توضیح می دهیم.

امواج P

امواج P، اولین امواجی هستند که در زمان وقوع زلزله تکان های خفیفی به زمین می دهند، به سختی قابل احساس هستند و تخریب کننده نیستند.

امواج S

امواج S ، که امواج ثانویه نیز نامیده می شوند و شدیدتر و مخرب تر هستند، ۵ الی ۶ ثانیه بعد از امواج P شروع می شوند و چند ثانیه بعد سقوط آوار شروع می شود.

امواج LOVE

امواج لاو ، پهلو به پهلو در یک زمین لایه به لایه به حرکت در می آیند و انتشار این امواج مانند تکانهایی است که بر اثر حرکت طناب به سمت چپ یا راست ایجاد می شود.

امواج LR

امواج ریلی (LR)، شبیه به امواج اقیانوس ها هستند که در یک صفحه ی قائم و در جهت انتشار امواج حرکت می نمایند. این امواج باعث ایجاد لرزش های شدید در سطح زمین می شوند ولی به سرعت میرا می گردند.

دقت بسیار بالای تخت هوشمند ضد زلزله محصول انحصاری شرکت ایمن خواب هوشمند در تشخیص امواج زلزله

با افتخار به این مطلب اشاره می کنیم که بعد از شروع امواج P، حسگر تختخواب هوشمند ضد زلزله، امواج P را قبل از انسان احساس کرده و شروع به بستن باله های مقاوم خود می کند و با شروع امواج تخریب کننده کاملا بسته بوده و شخص داخل تختخواب را در برابر ریزش آوار و سقوط اجسام محافظت می کند:

نکته: صدا و سیما معمولا زمین لرزه های زیر ۴ ریشتر را گزارش نمی دهد. در لینک زیر می توانید زلزله های ۲۴ ساعت گذشته را با جزئیات مشاهده کنید.

نمونه محصولات تختخواب هوشمند ضد زلزله:

نمونه محصولات تختخواب هوشمند ضد زلزله:

همچنین می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

اشتراک گذاری این صفحه:

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در google
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در skype
اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در print